Çığlık 4 Geliyor…

Yazar: Cenk Erdem
Sinema kategorisinde 2 Mayıs 2010 Pazar tarihinde yayınlandı

Korku ustası Wes Craven, Scream serilerine geri dönüyor. Uzun zamandır heyecanla beklenen Scream 4 filmi için çekimlere Haziran ayında Michigan’da başlanıyor.

‘New Decade. New Rules.’ sloganıyla , 15 Nisan 2011 tarihi için vizyona hazırlanacak filmde Scream filmlerinin ünü oyuncuları tekrar buluşuyor.Scream filmiyle çığlık kraliçesi tacını Jamie Lee Curtis’ten alan Sidney rolündeki Neve Campbell ve diğer ünlü karakterler Courtney Cox (Gale) ve David Arquette (Dewey) yeni filmde de yer alacaklar.

Wes Craven film hakkında verdiği bir röportajda ; senaryoyu yazan Kevin Williamson’ın neredeyse 10 yıldır ortalıkta gözükmeyen Hayalet Surat katilden ve geçmişinden kurtulan Sidney karakterini, 2000’lere damga vuran korku filmleri dönemine son verecek bir yaratıcılıkla tekrar buluşturduğunu söylüyor.90’ların ikinci yarısında korku sinemasına azalan ilgiyi tekrar canlandıran Scream filminin ilkinde 80’lerin korku sinemasının klişeleri ti’ye alınmıştı, Scream 4, 2000’lerde, Wes Craven’a göre bıkkınlık veren Testere ve benzeri tarzdaki filmler üzerinden yine kendi içinde korku sinemasının kurallarını gözden geçiriyor. Filmin afişi artık hazır.

Yorum Yaz