MTV Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yazar: gokaan
Sinema kategorisinde 1 Haziran 2009 Pazartesi tarihinde yayınlandı

mtv-ma

MTV izleyicililerinin oylarıyla belirlenen MTV Film Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yedi dalda ödüle ady gösterilen “Alacakaranlık / Twilight” en iyi film dahil beş ödüle layık görülerek geceden en çok altın pop corn’la ayrılan yapımı oldu. “Alacakaranlık” ‘En İyi Film’in yanısıra, ‘En İyi Dövüş Sahnesi’, ‘En İyi Öpüşme Sahnesi’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Gelecek Vaadeden Erkek Oyuncu’ dallarında ödül aldı.

2008 Ocak ayında yaşamını kaybden Heath Ledger, ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’ndan sonra, MTV Film Ödülleri’nde de ‘En iyi ‘kötü’ karakter’ ödülünü kazandı.

Geceden ödülle dönen bir başka film de ‘High School Musical 3’ oldu. Filmin yıldızı Zac Efron ‘En İyi Erkek Oyuncu’, filmin yardımcı erkek oyuncusu Ashley Tisdale ‘En İyi Gelecek Vaadeden Oyuncu’ ödülünü kazandı.

‘En İyi Film Müziği’ ödülü, ‘Hannah Montana: The Movie’ filmindeki ‘The Climb’ adlı şarkıya verildi. ‘Baby Mama’ filmindeki işeme sahnesi, bu yılkli ‘En İyi Şaşırtıcı Sahne’ ödülünü aldı.

Milyoner’e ödül yok!
Sadece MTV izleyicililerinin oylarıyla verilen MTV Film Ödülleri’nde, bu yıl altı dalda aday gösterilen ‘Slumdog Millionare’ hiç ödül kazanamayarak gecenin en büyük hayal kırıklığına uğradı.

Kaynak: sinema.com

Yorum Yaz