Madonna’nın belgeseli yarın CNBC-e’de

Yazar: gokaan
Televizyon kategorisinde 13 Mayıs 2009 Çarşamba tarihinde yayınlandı

madonna

Yoksulluğun, hastalığın ve açlığın en yüksek düzeyde olduğu kara kıta Afrika. Ve Madonna’nın burada yaşayan çocukların durumuna dikkat çekmek için yaptıkları. “Ancak biz varsak ben de varım” diyen çarpıcı bir belgesel… 14 Mayıs Perşembe akşamı dünya starı Madonna’nın yüreklere seslenen belgeseli “I’m Because We Are” (Ancak biz varsak ben de varım) 14 Mayıs Perşembe akşamı saat 22.00′da CNBC-e’de.

Madonna yapımcılığını üstlendiği belgeselde, ailelerini AIDS nedeniyle kaybeden ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan Afrikalı çocukların dramını dünya kamuoyuna sunuyor.

Madonna’nın anlatıcılığını da üstlendiği belgesel ilk olarak 24 Nisan 2008 tarihinde Tribeca Film Festivali’nde seyirciyle buluştu, bir ay sonra da Cannes Film Festivali’nde gösterildi. Eleştirmenlerin yorumu “sarsıcı ve şaşırtıcı” olduğu yönündeydi.

madonna-02

Müzikte çeyrek asrı geçen bir sürede olağanüstü bir kariyer elde eden Madonna’nın sinemada aynı başarıyı yakaladığını söylemek imkansız. Ancak I am Because We Are, Madonna’nın alıştığımız sinema işlerinden biri değil. Bu kez bir sosyal projenin altına imzasını atıyor ünlü sanatçı. Yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği bu belgeselde Madonna, Afrika’nın geri kalmış ülkelerinden biri olan Malawi’de ailelerini AIDS’den kaybetmiş ve sokaklarda yaşamaya mahkum olmuş milyonlarca çocuğun dramına dikkat çekiyor. Kendilerinin olmayan bir suçun cezasını çeken bu çocukların şiddet, alkol ve suçla örülü yoksul hayatlarını bütün çıplaklığıyla ortaya seren yapım, bugüne kadar Pop’un Kraliçesi olarak tanınan Madonna’dan beklenmeyecek kadar cüretkar ve açık sözlü.

Yorum Yaz